Vánoční jarmark obce Sloup v Čechách

22.11.2018 07:06
VÁNOČNÍ JARMARK OBCE SLOUP V ČECHÁCH
SOBOTA 1. PROSINEC 2018
10.00 - 18.00 HODIN
KOMUNITNÍ CENTRUM A PARK

 

VÁNOČNÍ JARMARK OBCE SLOUP V ČECHÁCH
SOBOTA 1. PROSINEC 2018
10.00 - 18.00 HODIN
KOMUNITNÍ CENTRUM A PARK
 
Šestým ročníkem bude v sobotu 1. prosince pokračovat tradice Vánočního jarmarku obce Sloup v Čechách, který se rozprostře v parku u kostela svaté Kateřiny Alexandrijské a současně v areálu Komunitního centra.
První adventní víkend se opět ponese ve znamení setkání přátel a návštěvníků obce, a dále zejména v prezentaci místních spolků, které společně celou akci ve spolupráci s Komunitním centrem připravily. Sloupský park tak provoní vůně cukroví od Sloupských Sokolek, grilovaného masa a svařáku od zdejších dobrovolných hasičů, vždy tak vyhledávaných rybích pochoutek od rybářů, nebo Josefovy domácí zabíjačky…
Dalšími spolky, které významným dílem přispějí do celodenního bohatého programu, budou stolní tenisté a Cvičenky, kteří sp
olečně v rámci každoroční tradice zavedou dětské návštěvníky spolu s jejich rodiči nejdříve do Pekla, odkud se po setkání s čerty vydají za anděly a Mikulášem do pomyslného Nebe.
Když by náhodou do té doby ještě nepřijel Martin na svém bílém koni, zastoupí ho zcela jistě koně Minifarmy Sloup, na kterých se mohou děti v parku svézt.
Základní škola pak pozve všechny návštěvníky jarmarku na Den otevřených dveří a své žáky pak představí ještě v samotném vrcholu dne, při rozsvícení vánočního stromu, kde budou společně s Betlémskou družinou zpívat koledy. 
Zatímco v parku od rána návštěvníci najdou bezmála třicet prodejních stánků s ručně vyráběným zbožím, svíčkami, adventními věnci, vánočními dekoracemi, jmelím, stromky, ale také uzeninami, sýry, sušeným ovocem a dalšími produkty, areál Komunitního centra pak hostí tradiční poetickou výstavu Betlémů, kterou návštěvníci najdou v prostorech Sloupského informačního centra, jenž letos v červenci premiérově zahájilo svou činnost.
 
 
V doprovodném programu se představí Rytíři Lužických hvozdů s ukázkami historických řemesel a šermířským obrazem „ Ochrana vánočního jarmarku před lapky a loupežníky“, vánoční atmosféru navodí koncert skupiny Pegas, zpívání koled se žáky Sloupské základní školy a zejména živý Betlém v podání Divadelního spolku Havlíček ze Zákup, kterému bude předcházet Betlémský průvod. 
Ten slavnostně a pomyslným oživnutím bájných postav vyjde právě z výstavy betlémů v Komunitním centru, projde nádvořím sousedního zámku a přes tržiště dorazí k sousoší Kalvárie, kde budou umístěny symbolické Jesličky s malým Ježíškem, kterému se průvod ukloní a ke kterému pak mohou přicházet děti, aby mu do ouška pošeptaly svá vánoční přání…
Předvánoční atmosféru v Komunitním centru navodí nejen dílničky pro děti i dospělé, ale také výstava „Jak se slavily Vánoce…“, která formou tří autentických živých obrazů zavede návštěvníky do poustevny Samuelka, do roubenky pod skalním hradem, či přímo na zámek Kinských.
Vrcholem celého adventního dne pak bude večerní přátelské setkání při svařáku na nádvoří Komunitního centra, kde budou moci všichni přihlížející shlédnout Sloupský vánoční orloj, kterým bude letošní Jarmark zakončen.
 
Vánoční jarmark Sloup v Čechách
 
 
Zpět
© 2005-2012 Obec Sloup v Čechách