Česky Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7
Pozvánka na VZZ dne 7.2.od 17.30. hodin
8 9 10
Pozvánka na Sloupský Masopustní průvod
11
12 13 14 15 16 17
Obecní maškarní ples
18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2
Taneční odpoledne 2.3.
Sobotní taneční odpoledne 2.3.24
3
Drobečková navigace

Úvod > Spolky a služby > Spolky > Sokolky

SokolkySpolek Sokolek ze Sloupu v Čechách se představuje

Nejsme členkami organizace Sokol, přestože se jmenujeme Sokolky. Jen se nám trochu nelíbilo, že by se cvičenky měly dělit na "mladší" a ty druhé (to slovo jsme do názvu nechtěly dát, ačkoli je pro nás nejspíš příhodné). Každý však má měřit svůj věk podle toho, nač se cítí a co dělá. A my toho neděláme málo. Scházíme se pravidelně každý týden, abychom protáhly svá těla cvičením a osvěžily svoji mysl příjemným poklábosením. K prvnímu nám slouží školní tělocvična (už nás je tolik, že nám začíná být poněkud malá), k druhému moc pěkná klubovna zřízená obcí - tu jsme si pěkně vyzdobily a zútulnily. Chodíme spolu na vycházky, plaveme, bruslíme, lyžujeme, jezdíme na kolech i koloběžkách, houbaříme a sbíráme borůvky, během vílího otevírání studánky za obcí opékáme buřtíky, občas si přichystáme v klubovně besídku s občerstvením, navštěvujeme se, když některá onemocní, předáváme si kytičku k narozeninám či svátku, sem tam si vyjedeme na výlet, zkrátka: děláme vše pro to, aby nám bylo dobře, a daří se nám to.

Všechny nás spojuje to, že milujeme naši krásnou obec Sloup. Říkáme "naši obec", přestože mnohé z nás mají bydliště v sousedním Janově, Chotovicích, a jedna dokonce až ve Cvikově. Srdcem jsme však všechny doma tady. Na naší obci nám záleží, a tak nesedíme stranou, nýbrž snažíme se, co nám naše ubývající síly stačí, pro ni něco udělat. Vypomůžeme, když je potřeba na koupališti vyplít záhony či natřít ploty. Nejsme líné ohnout hřbet, vidíme-li odhozené odpadky na ulici, a odklidíme je. Nestydíme se převléknout za maškary pro obveselení dětí a rády si zahopsáme při čarodějnickém reji. Při všech větších akcích - jako je masopust, jarmark či jiné slavnosti - pomáháme nejen rozdávat občerstvení, ale zakládáme si na tom, že ho samy připravujeme. A podle ohlasů jsou naše koláčky, buchty, zákusky i cukroví přímo báječné. Ten pocit, že jsme tu ku prospěchu, je k nezaplacení.

Lidičky, máme vás rády. Mějte se také rádi, obdarovávejte se úsměvem a radujte se z maličkostí. To je to pravé štěstí (něco o tom víme).

Sokolky